Popularne kredyty we frankach

Kredyty we frankach były często udzielane

W latach 2004-2009 kredyty frankowe były często udzielane. Tysiące Polaków pobrały takie kredyty i często były to osoby, którym nie chciano udzielać kredytów w złotówkach, ale tylko we frankach. Z tego powodu wiele osób popadło w problemy i stało się frankowiczami. Kupowanie mieszkania za franki nie był dobrym pomysłem. Jednak okazało się, że franki są prawdziwą tragedią. Udzielano kredytów indeksowanych do franka lub denominowanych do franka. Takie kredyty obecnie są obciążeniem. Nie tylko frankowicze Poznań mają problem z takimi kredytami.

Decyzja TSUE pomocna

W sprawie małżeństwa Dziubaków Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął pozytywną decyzję. Uznał, że banki muszą wykreślać klauzule niedozwolone – kredytobiorcy mogą ubiegać się o przeliczenie kredytów na złotówki na korzystnych zasadach lub unieważnić całe umowy. Takie unieważnienie oznacza, że trzeba spłacić cały kredyt. Jest to ogromna niedogodność, niewiele osób stać na takie podejście. Warto o tym pamiętać i spokojnie działać tak, aby odzyskać jakieś pieniądze, bo przeliczenie to będzie oznaczać.

Przeciwko bankowi do sądu

Obecnie coraz więcej osób idzie do sądu przeciwko bankom. Jest to naturalne, ponieważ niewiele osób chce być nadal w kłopotach. Frankowicze mają problemy i nie zawsze na własne życzenie – gdyby nie kredyty we frankach, to nie mieliby własnych mieszkań. Ich historia jest przestrogą, ale też pokazuje wielką nieuczciwość banków. Kredytowcze muszą wybrać jakiś sposób postępowania – najpierw powinni złożyć reklamację w banku, a później muszą zadbać o to, aby pójść do sądu. Opinia rzecznika finansowego także się przyda. Założenie sprawy w sądzie oraz opłaty dla prawników to około 4000-5000 złotych. Jest to doskonałe wyjście, kosztować będzie trochę, ale można odzyskać pieniądze. Frankowicze muszą działać, powinni walczyć o swoje pieniądze i odzyskać najwięcej jak się da. Frankowicze muszą być cierpliwi, sprawy mogą trwać 2-3 lata, ale jest szansa na wygraną. Warto zatem powalczyć, aby odzyskać pieniądze i nie martwić się o spłacanie drogiego kredytu we frankach. Taki kredyt to ogromne obciążenie i koniecznie trzeba się go pozbyć, czyli najlepiej przewalutować.